Mercedes CLS Shooting Brake – kombi czy limuzyna?

avatar
Michał Strzyżewski
25 października 2012

Samochody klasy premium wyróżniają się spośród pozostałych aut kilkoma rzeczami. Świetną jakością wykonania, prestiżem, a także wysoką ceną i wprost niezliczoną ilością opcjonalnych elementów wyposażenia. W Mercedesie CLS Shooting Brake, jak na „rasowego” przedstawiciela segmentu premium przystało, lista dodatków i oryginalnych akcesoriów do najkrótszych nie należy. Co ciekawego mogą znaleźć osoby chcące, aby CLS jak najlepiej spełniał ich oczekiwania?

Miłośnicy tabletów firmy Apple powinni zainteresować się stacją dokującą o nazwie iPad® Rear Integration. Pozwala ona na wygodne przewożenie tabletu w samochodzie dzięki możliwości regulacji i dodatkowo umożliwia naładowanie baterii urządzenia.

Wszystkie osoby goszczące na tylnej kanapie z pewnością docenią zestaw Rear Seat Entertainment System. 17,8-centymetrowe wyświetlacze, odtwarzacz DVD, interfejs USB i slot na karty SD, bezprzewodowe słuchawki, zdalne sterowanie – chyba nikt nie powinien narzekać na nudę mając do dyspozycji takie wyposażenie.

Mercedes-CLS-1

Jako, że dostęp do Internetu przydaje się w coraz to większej ilości sytuacji bardzo ciekawie prezentuje się moduł Mercedes-Benz Telephone z Bluetooth® (SAP). Pozwala on łączyć się z pokładu samochodu z siecią UMTS, jednocześnie oferując dostęp do centrum aplikacji Mercedes-Benz Apps i do tradycyjnego telefonu. Nie wymagany jest montaż żadnych dodatkowych anten.

Chociaż CLS Shooting Brake nie należy do najmniejszych samochodów, to dla osób potrzebujących jeszcze większej przestrzeni ładunkowej Mercedes przygotował kilka rozwiązań. Przykładowo, rowery można przewozić korzystając z bagażnika montowanego do haka holowniczego. Co ciekawe umożliwia on otwieranie klapy bagażnika nawet przy doczepionych już rowerach. Na dachu też znajdzie się miejsce na dodatkowy bagaż dzięki specjalnemu boksowi. Zainstalować można wersje o pojemnościach 330, 400 albo 450 litrów.

Amatorzy felg aluminiowych spędzą zapewne wiele czasu wybierając wzór idealny dla siebie, ponieważ dostępnych jest aż 25 modeli w rozmiarach od 17 do 19”.

Mercedes-CLS-2

Wnętrze można personalizować do woli, a wśród dużej liczby opcji warto wspomnieć o jasnej, lub ciemnej skórze na kierownicy uzupełnionej wstawkami z drzewa orzecha lub topoli. Dla dzieci przygotowano trzy modele fotelików (BABY-SAFE plus II, DUO plus oraz KIDFIX), a w celu zachowania porządku w bagażniku znaleźć może się mata ochronna z podwyższonymi krawędziami, składany kosz na zakupy czy dołączany moduł do rozdzielania przestrzeni bagażowej.

Jak widać osoby, które mogą pozwolić sobie na Mercedesa CLS Shooting Star mogą bez problemów dopasować samochód „pod siebie”, a jedynym ograniczeniem zdaje się być zasobność portfela. Ale w końcu klasa premium zaczyna się tam, gdzie kończy się oszczędzanie.

Michał Strzyżewski

foto: Mercedes

Tagi: , , , ,