Mercedes Viano Pearl – van dla wybrednych

avatar
Michał Strzyżewski
17 marca 2012

Mercedes Viano jest propozycją dla osób, które od minibusa oczekują przede wszystkim wysokiego komfortu podróżowania, nie zwracając za bardzo uwagi na cenę. Osoby, dla których cena nie gra absolutnie żadnej roli i nie wystarcza im standardowe wyposażenie oraz wykończenie Viano, niemiecki producent przygotował specjalną wersję zatytułowaną „PEARL”. Nawiązuje ona do prototypu zaprezentowanego w zeszłym roku na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Na zewnątrz zmiany, względem standardowej edycji Viano, ograniczają się do szczegółów – zmodyfikowana została osłona chłodnicy, przedni zderzak ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej w technologii LED, listwy szyb, czy nowy odcień lakieru z satynowym wykończeniem – magno allanite grey – zarezerwowany dla edycji „PEARL”. Za kontakt z nawierzchnią odpowiadają 19-calowe, dwukolorowe felgi. Jak widać zmiany nie są duże i tylko dobrze zorientowane osoby będą wiedziały z czym mają do czynienia.

Ekskluzywność Viano PEARL będzie można za to łatwo dostrzec we wnętrzu. Twórcy postawili na drewno orzechowe, które można odnaleźć w wielu miejscach kabiny – tak wykończona jest podłoga, panele boczne, deska rozdzielcza. Na fotelach nie mogło zabraknąć skórzanej tapicerki nappa w kolorze szaro-beżowym. Pobyt na pokładzie luksusowego jachtu? Tak w założeniach mają czuć się pasażerowie wersji „PEARL”.

Mercedes-Viano-1

Do dyspozycji oddane zostały rozwiązania techniczne poprawiające komfort obcowania z Mercedesem. Na uwagę zasługuje technologia MAGIC SKY CONTROL, która powoduje przyciemnianie tylnych bocznych szyb w dziesięciostopniowej skali, w zależności od woli pasażerów. Także w kwestii nagłośnienia nikt nie powinien mieć zastrzeżeń – w kabinie zamontowano 22 głośniki generujące moc aż 1320W, a cały zestaw audio to dzieło firmy Bang&Olufsen. Podróżujący mogą ponadto skorzystać z bezprzewodowego Internetu z czterema punktami dostępowymi.

„Jacht” Mercedesa mogą napędzać dwa silniki: sześciocylindrowy turbodiesel CDI 3.0 Blue EFFICIENCY o mocy 224KM, lub benzyna o pojemności 3,5 litra, której również sześć cylindrów generuje moc 258KM. Kierowcy Viano PEARL nie będą musieli zawracać sobie głowy zmianą biegów – o to zatroszczą się automatyczne przekładnie.

Osoby pragnące stać się właścicielami specjalnej wersji Viano muszą przygotować się na wydatek 99 tysięcy euro (cena netto). W porównaniu do ceny luksusowego jachtu, to prawdziwa okazja.

Michał Strzyżewski

Tagi: , , ,