Poznań Motor Show 2013: premiery Mercedesa

avatar
Michał Strzyżewski
06 kwietnia 2013

Coś jest w tej gwieździe na masce – w Poznaniu działała na wszystkich dziennikarzy jak magnes. Podczas premiery nowych modeli – CLA i Klasy E stoisko Mercedesa było szczelnie otoczone widzami.

Mercedes przygotował na Poznań Motor Show silną delegację. Pokaźnych rozmiarów stoisko wypełnione były samochodami niemieckiej firmy, przeważnie w topowych wersjach wyposażeniowych. Nie zabrakło pancernej, czarnej jak smoła Klasy G, nowego CLSa w wersji kombi (nazwanej Shooting Brake), SLSa AMG Electric Drive, nowej klasy A (piękny samochód) i mojego osobistego faworyta – Mercedesa Klasy GL. W wystawionej wersji, w takim lakierze, z takim pakietem stylistycznym, na takich felgach wyglądał po prostu obłędnie. Mam nadzieję, że udało mi się chociaż w pewnym stopniu uchwycić jego majestat na zdjęciu.

Mercedes-panorama

Jednak dla oficjeli Mercedesa zdecydowanie najważniejszą chwilą była prezentacja nowych modeli marki, wspominanych na wstępie CLA i Klasy E. Wszystko odbyło się z wielką pompą, jednak po zobaczeniu tych modeli na żywo (wcześniej CLA opisywałem tutaj, a Klasę E tu) nie doznałem „efektu wow”. CLA jest bardzo ładny, ale to zasługa głównie pięknego przodu, przeszczepionego z Klasy A. Reszta nie powala. Nowa, co zaakcentowali przedstawiciele Mercedesa, Klasa E otrzymała 2000 ulepszeń względem poprzedniego modelu, a najbardziej zauważalna jest zastąpienie poczwórnego „spojrzenia” dwoma reflektorami z przodu. Nowe modele powinny niebawem wjechać do salonów.

Tagi: , , ,