Poznań Motor Show 2014 – relacja i zdjęcia

avatar
Michał Strzyżewski
05 kwietnia 2014

Dobiegły końca targi motoryzacyjne Poznań Motor Show 2014 – ziemia obiecana dla wszystkich fanów wewnętrznego spalania, dająca okazję obejrzenia i zajęcia miejsca za kierownicą w imponującej ilości pojazdów. Atrakcji nie brakowało, dlatego zapraszam na przegląd części z nich.

Poznań Motor Show to kilka hal targowych wypełnionych po brzegi rzeczami, które zainteresują każdego fana motoryzacji, bez względu na to czy jego obszarem zainteresowania są części samochodowe, motocykle, czy najbardziej luksusowe samochody.

Mercedes

Bardzo solidne stoisko przygotował Mercedes. Wyróżniało się ono spośród konkurencji nie tylko powierzchnią, ale również samochodami, które zostały w nim ulokowane. Największe wrażenie robił bezapelacyjnie Mercedes G63 AMG wyposażony w napęd 6×6. Ten kosztujący ponad dwa miliony złotych potwór wzbudzał ogromne zainteresowanie i nie można się temu dziwić – takie samochody działają na wyobraźnię.

Resztę stoiska wypełniały bardziej „normalne” samochody z palety Mercedesa, wśród których można było zobaczyć kilka świeżaków rynkowych, takich jak chociażby nową Klasę S, C, czy GLA. I oczywiście absolutne nowości niemieckiego producenta, czyli nową Klasę S Coupe, czy luksusowego vana z Klasy V.

VAG

Tak jak w zeszłym roku marki skupione w grupie VAG były oddzielone od reszty stawki i ulokowane zostały w osobnej hali. Poza „oczywistościami”, czyli całą paletą modeli Volkswagena, czy Skody pod dachem znalazła się również imponująca gama modeli Porsche, Audi (którą opanowały modele RS) oraz odradzającego się Seata. Niejedno spojrzenie przyciągnęły również najdroższe samochody na hali – sportowe Lamborghini i luksusowy Bentley.

Maserati

Sporą uwagę przyciągało również Maserati, które „nawiedziło” targi ze swoimi trzema modelami: Quattroporte, Ghibli i najbardziej sportowym GranTurismo.

KIA

Koreańska firma również zjawiła się na targach z bogatą ofertą samochodów. Duże wrażenie robił model pro cee’d biorący udział w zawodach KIA Lotos Race. Na Poznań Motor Show 2014 debiutowała odświeżona KIA Soul.

Infiniti

Infiniti na Poznań Motor Show prezentowało swoją odświeżoną gamę modelową. Było na czym zawiesić oko 🙂

Inne

Targi Poznań Motor Show to oczywiście nie tylko wymienione przeze mnie marki – to niesamowite bogactwo producentów, firm zajmujących się produkcją części, czy tuningiem. Prawdziwe święto dla fanów motoryzacji. Kto nie mógł być w tym roku – niech żałuje i najlepiej od razu zaznacza sobie w kalendarzu przełom marca i kwietnia 2015 roku czerwonym kolorem 🙂

panorama1 panorama2

Tagi: , , , , , , , ,