Wyciekły zdjęcia Mercedesa CLA45 AMG

avatar
Michał Strzyżewski
21 marca 2013

Ledwo co fani motoryzacji zdążyli ochłonąć po salonie w Genewie, a tu już na horyzoncie majaczy „New York Moto Show”, które zaczyna się 29 marca. Takiej ilości premier jak Genewa mieć nie będzie, jednak kilka perełek tam też się znajdzie. Jedną z nich będzie Mercedes CLA45 AMG, którego zdjęcia właśnie wyciekły do sieci.

O zapowiedzi przez Mercedesa modelu CLA pisałem jakiś czas temu. Wjedzie on do salonów w tym roku, a w przyszłym pojawi się najbardziej emocjonująca wersja tego modelu – CLA45 AMG. Z zewnątrz, jak to w wersjach AMG bywa, jest bardziej drapieżnie i agresywnie. Tu doszło dodatkowe przetłoczenie na zderzaku, tam jakiś inny drobny detal, które po zsumowaniu sprawiają jednak, że wprawne oko zauważy, że nie ma do czynienia z wyjątkową wersją CLA. Całość wygląda świetnie, zwłaszcza z przodu, bo uroda tylnych świateł jest dla mnie lekko dyskusyjna.

Już w Genewie Mercedes potwierdził co znajdzie się pod maską CLA od AMG. Będzie to turbodoładowany silnik benzynowy 2,0l , który rozwinie moc 360 koni mechanicznych, a sprint do setki zajmie mu 4,6 sekundy. Kiedyś informacja o dwulitrowym motorze w wersji AMG byłaby po prostu świętokradztwem, a teraz…co ten downsizing robi ze światem motoryzacji 🙂 Ceny wersji AMG rozpoczną się od około 50 000$. A poniżej galeria zdjęć tego małego potwora.

Tagi: , , ,