O nas

Dwóch fanów motoryzacji, którzy nie wyobrażają sobie życia bez aut. Tych małych i tych największych. Tych tanich i tych najdroższych. Tych wolnych i tych najszybszych. Gadają o nich godzinami, a piszą po godzinach. Nieustannie i z pasją.

Aleksander Pławski (aleksander.plawski@testysamochodowe.pl)
Urodziłem się w roku, w którym powstało U2.
Mógłbym napisać, że lubię zapach benzyny, kręci mnie dźwięk widlastej „ósemki” i uwielbiam prowadzić auta bez elektroniki. Ale tak piszą wszędzie. Ciężko być oryginalnym. Powiem tylko, że motoryzacja to ważna cześć mojego życia. Nie wyobrażam sobie jeździć jednym autem przez dłuższy czas. Ważne, by móc obcować zarówno z najtańszymi, jak i najdroższymi maszynami, bo w każdej z nich tkwi jakaś część motoryzacyjnej magii.

Rafał Pazura (rafal.pazura@testysamochodowe.pl)
Urodziłem się w roku, kiedy tytuł Eurpean Car of the Year otrzymało Audi 80. Kocham samochody i z każdym czuję się potwornie związany. Dlatego … paradoksalnie często je zmieniam. Od 2001 r. do chwili obecnej było ich w sumie 9 szt. Jestem niereformowalnym „macaczem”, dlatego jakość wnętrza ma dla mnie kolosalne znaczenie z racji faktu, że przecież tam kierowca spędza większość czasu. Jestem także wielkim fanem automatycznych skrzyń biegów. Gdyby ktoś kazał mi zabrać na bezludną wyspę samochód i musiałbym wskazać z jakiego wyposażenia nie jestem w stanie zrezygnować – to byłby to przede wszystkim „automat” właśnie. Z biegiem czasu doceniam urok starszych aut, które mają „to coś”. Mam alergię na filtry cząstek stałych i całą tę eko-ściemę. Z drugiej strony uwielbiam hybrydy i sam prywatnie jeżdżę japońskim wynalazkiem tego typu w nadwoziu kombi.