Toyota na Paris Motor Show 2012

avatar
Michał Strzyżewski
27 września 2012

Pod koniec września oczy wielu miłośników motoryzacji zwrócone będą na stolicę Francji, gdzie odbędzie się, jak co roku, jeden z największych salonów motoryzacyjnych – Paris Motor Show. Również jak co roku nie zabraknie wielu nowości przygotowywanych przez producentów. Wśród nich znajduje się Toyota, która w Paryżu pojawi się z kilkoma nowymi propozycjami z segmentu samochodów kompaktowych, a także akcesoriami do najbardziej sportowego modelu w swojej palecie aut.

Jedną ze wspomnianych wyżej propozycji będzie nowy Auris. Z zewnątrz auto kusić ma bardziej wyrazistymi liniami karoserii, we wnętrzu znajdą się materiały o lepszej jakości, a pod maską usprawnione jednostki napędowe. Od samego początku sprzedaży Toyota Auris oferowana będzie z  napędem hybrydowym, który według producenta ma znaleźć się aż w 1/3 egzemplarzy tego modelu zjeżdżających z linii produkcyjnych.

Co ważne – osoby poszukujące większej przestrzeni bagażowej w klasie kompakt wreszcie będą mogli zawitać do salonu Toyoty. Japończycy po latach przerwy przygotowali wersję kombi na bazie modelu Auris, która nasi nazwę Touring Sports. Patrząc na pierwsze zdjęcia rodzinnej odmiany Toyoty widać, że przydomek „Sport” nie jest na wyrost w odniesieniu do dynamicznej linii auta.

Osoby poszukujące przestrzeni powinny też rzucić okiem na zmodernizowanego minivana Verso. Kuracja odmładzająca objęła zmiany w wyglądzie zewnętrznym, których celem jest dostosowanie tego modelu do obecnych trendów stylistycznych obowiązujących w pozostałych  autach Toyoty.

Toyota-PMS-1

Toyota Yaris doczeka się nowej wersji zatytułowanej Trend, której wyróżnikami na tle innych egzemplarzy mają być nowe elementy stylistyczne zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Powinny one trafić w gusta głównie młodszych nabywców, pragnących, aby ich samochód posiadał trochę więcej charakteru w porównaniu z innymi Yarisami spotykanymi na drogach.

Sportowy model Toyoty – GT86, również nie zostanie pominięty na salonie w Paryżu. Producent przygotował dla niego akcesoria z linii Toyota Racing Development Performance, takie jak pakiety stylistyczne nadwozia, wnętrza, czy też komponenty mechaniczne. Komponenty będzie można nabywać osobno, a więc każdy dysponujący odpowiednim zasobem gotówki będzie mógł dostosować GT86 do swoich indywidualnych wymagań.

Michał Strzyżewski

Foto: Toyota

Tagi: , , , ,